Misiowy certyfikat

Kochane przedszkolaki, drodzy rodzice !

Miło nam poinformować, że nasze przedszkole otrzymało

CERTYFIKAT WZOROWEJ PLACÓWKI

MAŁEGO MISIA W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

W roku szkolnym 2019/2020 w naszym przedszkolu realizowany był projekt Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury. To projekt autorstwa pani Anety Konefał o zasięgu ogólnopolskim, nad którym patronat objął Rzecznik Praw Dziecka,  wydawnictwo MAC edukacja, miesięcznik Bliżej Przedszkola.

Koordynatorem przedszkolnym projektu była pani Jadwiga Kochańska.

Głównym założeniem tego projektu jest promowanie czytelnictwa, popularyzacja literatury dla dzieci oraz współpraca przedszkoli z całego kraju.

W naszym przedszkolu projekt był realizowany w grupie STOKROTEK, ale do współpracy w organizowaniu różnych akcji zapraszaliśmy też dzieci, nauczycieli  i rodziców z innych grup.

Działania projektu zawarte były w modułach :

1)      Czytające przedszkolaki.
2)      Misiowy wolontariat
3)      Dzień pluszowego Misia
4)      Mały Miś i prawa dziecka
5)      Bezpieczni z Małym Misiem
6)      Zmisiowany dzień matematyki
7)      Mali przedsiębiorcy
8)      Play with Little Teddy Bear

Realizacji zadań w poszczególnych modułach towarzyszyła  maskotka naszego przedszkolnego Misia Teofila, który odwiedził wszystkie Stokrotki w ich domach, słuchając wspólnie z dziećmi książeczek czytanych przez ich rodziców. Miś Teofil wędrował z „Dziennikiem podróży”, w którym rodzice zapisywali relacje, a dzieci zamieszczały rysunki przestawiające utwory literackie oraz wspólnie przeżyte przygody.

Mis Teofil towarzyszył dzieciom podczas wszystkich zajęć edukacyjnych  i zabaw związanych z realizacją  projektu – wśród nich najważniejsze to:

- codzienne czytanie dzieciom w przedszkolu
- wycieczki do Biblioteki Miejskiej
- akcje charytatywne –

• zbiórka nakrętek dla niepełnosprawnego kolegi oraz prezent dla Niego z okazji świąt Bożego Narodzenia
  • mikołajkowa paczka z przyborami plastycznymi  i książeczkami dla dzieci z oddziału dziecięcego oleskiego szpitala

- utworzenie przedszkolnego kącika wymiany książek
- wykonanie okolicznościowych plakatów związanych z prawami dziecka, udzielaniem pierwszej pomocy, kodeksem dobrych praktyk czytelniczych
- konkurs na wykonanie maskotki Misia, skarbonkę, poidełko dla ptaków, projekt banknotu, projekt placu zabaw,
- obchody Dnia Pluszowego Misia, Tygodnia Matematyki, Tygodnia  Przedsiębiorczości

Wszystkie działania zostały opisane i wraz z fotorelacją zamieszczone w Kronice Projektu oraz tutaj na stronie w galerii przedszkolnej.