^Idź na górę
Get Adobe Flash player

Menu strony

Login Form

Licznik odwiedzin

540863
Dzisiaj Dzisiaj 44
WczorajWczoraj523
W tym tygodniuW tym tygodniu1166
W tym miesiącuW tym miesiącu44
Wszystkie wizytyWszystkie wizyty540863

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Kubusiowi Przyjaciele Natury

 

Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych poświęcony tematyce ekologicznej.
W roku szkolnym 2020/2021 „Krasnoludki”, „Słoneczka”„Muchomorki” oraz „Pszczółki” biorą udział w XIII edycji tego programu. Bohaterem programu jest Kubuś, który wprowadza dzieci w tematykę ekologiczną, ukazuje piękno przyrody oraz naucza jak ją szanować i chronić.
Podczas realizacji pierwszego scenariusza wraz z głównym bohaterem akcji Kubusiem odpowiadamy na pytanie: Jak dbać o rośliny i zwierzęta? 
Dzieci dowiedziały się co to jest natura, jak dbać o przyrodę. Uczyły się zasad pielęgnacji roślin, dowiedziały się, co jest potrzebne do prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin. Bawiły się w ekologiczne kalambury, rozwiązywały zagadki, omawiały wygląd zwierząt. Dowiedziały się jaką rolę pełnię zwierzęta w przyrodzie, nawet te najmniejsze. Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” w przyjazny i atrakcyjny dla przedszkolaków sposób edukuje jak chronić naturę, by później mogły one same zadbać o świat, w którym żyjemy”.

Zapraszamy do galerii zdjęć.